Αρχική » Ειδήσεις » Αθλητικά » Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Κισσαμικός και Κηφισιά

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Κισσαμικός και Κηφισιά

Στο τελευταίο του εντός έδρας παιχνίδι για τη φετινή σεζόν ο πρωταθλητής Κισσαμικός αναδείχθηκε ισόπαλος με την Κηφισιά (2-2).

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν λάθος στην άμυνα και στο 15′ προηγήθηκαν με τον Βέρμπη, με το 0-1 να είναι αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (50′) από μπαλιά του Λώττα ο Τσικουδάκης με σουτ ισοφάρισε σε 1-1, με τον Ματσούκα στο 64′ να δίνει προβάδισμα και πάλι στους φιλοξενούμενους.

Η απάντηση του Κισσαμικού ήταν άμεση, αφού στο 65′ ο Στεφανίδης ισοφάρισε σε 2-2.

Στο 80′ ο Λώττας με σουτ από τον χώρο της μεσαίας γραμμής πήγε να “κρεμάσει” τον Γουμάγια, αλλά η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι και στην εξέλιξη της φάσης το γκολ του Στεφανίδη ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Κουράκης-Νικολακάκης (Ηρακλείου)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Κοντοπίδης, Λευτ. Κομπογεννητάκης (46′ Λώττας), Ζαχ. Κομπογεννητάκης (75′ λ.τρ. Σελινιωτάκης), Κώτσιας, Βιδάλης, Ντεντάκης, Σμίλτος, Μποτωνάκης, Τσικουδάκης, Κοκάκης (65′ Κανελλόπουλος), Στεφανίδης.

Κηφισιά (Δημήτρης Παπασπύρου): Γουμάγιας, Παπάζογλου, Καραμπάς, Τεγούσης, Έσλερ, Ανδρίκος, Τσιμικλής, Ματσούκας (85′ Γεωργόπουλος), Βέρμπης, Παληαρούτας (83′ Αλμπάνης), Δρυμούσης (69′ Κολοτούρος).